Raiola: Ibra si Bansky! Je duke ecur, vetëm kur shfaqet… Donnarumma? Shoh diell!

Duke folur për mikrofonat e Sky Sport, Mino Raiola u ndal te e ardhmja e Zlatan Ibrahimovic dhe sidomos fuqia e suedezit, pa harruar të përmendë dhe Donnarumma në fund.

“Ibra është një Banksy. Është dikush që nuk pushon kurrë të të mahnisë. Ndërsa mendoni se po ecni në një rrugë normale, shfaqet një Banksy…”.

Banksy është një artist dhe shkrimtar anglez, i konsideruar si një nga eksponentët më të mëdhenj të artit rrugor, identiteti i vërtetë i të cilit është ende i panjohur.

Veprat e tij shpesh janë satirike dhe mbulojnë tema të tilla si politika, kultura dhe etika.

“Isha i kënaqur që Pioli ishte në gjendje ta bindte atë, sepse nëse Pioli nuk do ta kishte bërë atë, do ta kisha bërë vetë.

Ai nuk mund të ndalet sepse nuk do ta lejoj. Një lojtar i tillë është keqardhje për futbollin që të ndalet. Ai e di që duhet vazhdojë për disa vjet dhe nëse nuk e bën vetem do ta bëjë për mua”.

Për Donnarumma: “Unë shoh një të ardhme me diell për Donnarumma. Dielli është pak a shumë në të gjithë vendin dhe e rëndësishme është që ai ekziston”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu