Rafa Leao shpjegon mesazhin e tij me orën pas eurogolit!

“Është koha jonë”. Fjalë nga Rafael Leao, i cili pasi shënoi një gol fantastik kundër Benevento kthehet drejt kamerave, duke treguar me këmbëngulje një orë të padukshme në kyçin e tij.

L'esultanza speciale di Rafael Leao racconta il momento magico del Milan

Si ta fajësojmë portugezin? Kalibirimi i tij me një lob nga një kënd i ngushtë dhe diagonal është një goditje kampioni, një veprim i çmuar për t’u parë dhe shqyrtuar.

Milani fiton 2-0 dhe mbetet në krye të tabelës pavarësisht mungesave dhe vështirësive. Leao thotë se “kjo është koha jonë”…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu