QS – Milik tundohet nga Milani, qëndrimi i Napolit!

Edhe nëse Paolo Maldini ka lënë të kuptohet se një zëvendës Ibrahimovic nuk do të vijë, në realitet nuk mund të përjashtojmë një goditje në sulm për Milanin.

Shumë do të varet nga mundësitë që do të shfaqen gjatë sesionit të tregut të transferimeve të janarit.

Drejtuesit kuqezi janë shumë të vëmendshëm ndaj mundësisë për t’u shfrytëzuar në kushtet e duhura ekonomike.

Ekziston gatishmëria e pronarëve Elliott për të forcuar ekipin, por pa harruar bilancin e buxhetit.

Sipas asaj që u shpjegua nga Quotidiano Sportivo, Arkadiusz Milik tundohet nga Milani. Sulmuesi polak ka një kontratë që skadon në qershor 2021 dhe mund të largohet nga Napoli në janar.

Marrëdhëniet me klubin napolitan janë shumë të këqija, kështu që një transferim është shumë i mundshëm.

Ekipet e tjera janë gjithashtu në hapat e Milikut. Në Itali flitej për Juventusin, Romën dhe Fiorentinën.

Ndërsa jashtë vendit, klubet e Atletico Madrid dhe Premier League po vlerësojnë mundësinë e nënshkrimit të ish-bomberit të Ajax.

Napoli kërkon rreth 15 milionë euro për shitjen e lojtarit, i cili kurrë nuk zbriti në fushë gjatë sezonit 2020/2021.

Mbetet të shihet nëse Milani në të vërtetë do të vendosë të bëjë një investim në sulm. Maldini në një intervistë të fundit e mbylli këtë hipotezë, por gjithçka mund të ndryshojë gjatë merkatos së janarit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu