Qesharake! Juventusi i ofron shkëmbimin Milanit, Maldini refuzon kategorikisht

Milani gëzon vendin e parë në renditje, por kuqezinjtë do të përpiqen të kapin çdo mundësi tregu që mund të paraqitet.

“Ndoshta do të jetë një merkato krijuese, ndoshta duke kërkuar disa mundësi, por ne nuk do ta përmbysim ekipin që, në vitin 2020, u tregua konkurrues”, këto ishin fjalët e Paolo Maldini, drejtori i zonës teknike kuqezi.

Prandaj është e mundur që tregu i janarit të jetë i mbushur me shkëmbime, me klube që vështirë se do të jenë në gjendje të shpenzojnë, duke marrë parasysh të gjitha problemet ekonomike që rrjedhin nga koronavirusi.

Sipas asaj që raportohet nga calciomercato.it, Juventusi do të kishte propozuar një shkëmbim tregu në Milano në orët e fundit.

Bardhezinjtë janë në kërkim të një sulmuesi të katërt për të mbështetur Ronaldon, Morata dhe Dybala dhe për këtë arsye ata do të kishin në shënjestër Rafael Leao.

Homologu? Federico Bernardeschi. Të dy lojtarët po përpiqen të dallohen me klubet e tyre përkatëse, dhe për këtë arsye shkëmbimi për Paratici dhe Nedved mund të jetë një zgjidhje e vlefshme.

Përgjigja e Milanit, megjithatë, ishte absolutisht negative. Klubi,  në fakt, po vë bast me vendosmëri mbi Rafael Leao: portugezi konsiderohet si një shpërthim i mundshëm dhe për këtë arsye nuk ka ndërmend ta shesë atë.

Marrëdhëniet midis Milanit dhe Juventusit janë të mira, dhe për këtë arsye nuk mund të përjashtohet mundësia që të fillojnë disa shkëmbime që përfshijnë Bernardeschi, por me siguri nuk do të jetë Rafael Leao homologu: Milani beson te sulmuesi i talentuar!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu