“Qava pas dëmtimit, mendova më të keqen. Ibra shembull, kur 39 vjeç vjen 1 orë e gjysmë përpara stërvitjes…”

Matteo Gabbia kthehet në shkollë. Mbrojtësi i Milanit, të paktën virtualisht, u kthye në shkollën e mesme sportive “Marco Pantani” në Busto Arsizio, ku u diplomua.

Gabbia foli për karrierën e tij, duke filluar me dëmtimin: “Fillova të qaj sepse mendova se kisha thyer ligamentin e kryqëzuar në gju – raporton “informazionionline.it” – Në atë moment isha shumë i shqetësuar.

Pastaj, për fat të mirë, gjërat shkuan mirë dhe pas dy muajsh unë jam gati të zbres përsëri në fushë”.

Shembulli që jep Ibrahimovic është thelbësor – “Ai arrin një orë e gjysmë më herët në fushë dhe largohet një orë e gjysmë pas stërvitjes – vazhdon Gabbia – Nëse e bën atë 39 vjeç, pas të gjitha sukseseve që ka arritur, pse nuk mund ta bësh 20 vjeç?

Në këtë kuptim Zlatan është një shembull. Ai gjithmonë jep më të mirën e tij për të marrë më të mirën. Kryesisht kjo na bën të kuptojmë se pas çdo suksesi ka gjithmonë punë të vështirë”.

Debutimi në Serinë A – “Gjithçka ndodhi aq shpejt sa nuk pata mundësinë të mendoja. Hoqa rrobat dhe dola për të bërë punën time.

Përkundrazi, e kuptova në fund të lojës, kur adrenalina ra. Aty kuptova se e kisha bërë ëndrrën time të vërtetë”.

Përkundrazi, e kuptova në fund të lojës, kur adrenalina ra. Aty kuptova se e kisha bërë ëndrrën time të vërtetë”.

“Nuk ka pasur kurrë një moshë për të kuptuar se unë mund të bëhem një futbollist profesionist. Unë gjithmonë kam vënë shumë pasion dhe këmbëngulje stërvitje.

Edhe sot që kam arritur nivele të larta dhe kam hequr disa nga ëndrrat që kam pasur si fëmijë, mendoj se është akoma e rëndësishme dhe themelore të mbaj këtë këndvështrim, në punën time si në jetë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu