PSG thyen arkën për Kessie, operacion 130-140 mln euro! Koha për të vendosur: dy rrugë

Milani është gjithnjë e më shumë në vështirësi në garën për të rinovuar për Franck Kessie. Mesfushori Ivorian do të skadojë vitin e ardhshëm, marrëdhëniet me agjentin e lojtarit Atangana janë të vakëta pas situatave të ndjekura muajt e fundit dhe ndjesia është se ne po shkojmë në të njëjtin drejtim si Calhanoglu dhe Donnarumma.

Pra asnjë marrëveshje për kërkesat e pakalueshme dhe ndryshimin e destinacionit, drejt një kontrate shumë të pasur dhe një komisioni te larte!

Paris Saint Germain hyn dhe e ekzagjeron
Javët e fundit kontaktet midis agjentit të futbollistit dhe Paris Saint Germain kanë qenë shumë të ngushta, aq sa klubi francez duket se ka bërë së bashku një marrëveshje shumë të ngjashme me atë për Donnarumma.

Pesë vjet, dymbëdhjetë milionë euro në vit, plus një bonus nënshkrimi për ata që përfshihen në transferim.

Potencialisht një marrëveshje prej 130-140 milion në total, shumë por pak a shumë në përputhje me idenë e marrjes së një niveli lojtari të nivelit ndërkombëtar midis çmimit dhe pagës.

Po rinovimi?
Tani duket gjithnjë e më shumë një “kimerë”, sepse propozimi prej gjashtë milionësh tashmë ishte konsideruar i përshtatshëm nga Milani, aq sa u befasuam kur kërkesa u rrit në rreth tetë milion euro.

Pra, duket vërtet e pamundur, përveç nëse vetë Kessie nuk e ekspozon veten dhe qëndron në Milano me çdo kusht, ose rinovon dhe më pas të shitet rreth 20-30 milion, për të “shpërblyer” Milanin pas viteve të kaluara në San Siro.

Përndryshe do të iki me zero! 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu