PSG-Theo, njoftimi: “Deklaratë zyrtare, dera është e mbyllur me tre bava!” Milani sot e vlerëson shumë miliona

Ballo-Touré do të mbërrijë në Milano në orët e ardhshme.

Mbrojtësi i majtë do të jetë në qytet për të kryer ekzaminimet e zakonshme mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën që do ta lidhë atë me Milanin për vitet e ardhshme.

Marrëveshja është finalizuar, me Monaco që fiton një shumë afër 4 milion euro plus bonuse.

Do të jetë ish-lojtari i Lille, pra, ai që do të plotësojë rolin e zëvendës Theo Hernandez dhe sigurisht që nuk do të jetë titullari.

Në orët e fundit, zërat që do të donin që mbrojtësi francez të jetë objekt dëshirash te PSG janë kthyer fort të trumpetojnë.

Klubi francez – nuk është sekret – e vlerëson tepër lojtarin e Milanit, por siç ju kemi thënë shpesh, për kuqezinjtë Theo vlen më shumë se 80 milion euro.

Prandaj është e pamendueshme, duke pasur parasysh edhe vullnetin e fortë të Theo Hernandez për të qëndruar në Milano, që e ardhmja e tij është larg Italisë.

Deri më tani, asnjë ofertë zyrtare nuk ka arritur për ish-lojtarin e Real Madridin, i cili mbetet në qendër të projektit të Stefano Pioli.

Carlo Pellegatti gjithashtu konfirmoi, përmes postimit të tij të zakonshëm në kanalin e tij në Youtube, dëshirën e Milanit për të mbajtur lojtarin me çdo kusht.

Në të ardhmen e Theo do të ketë akoma kuqezi.

Gazetari i mirënjohur dëshironte të siguronte tifozët pas zërave të këtyre ditëve:

“Tifozët mund të jenë të sigurt, deklaratë zyrtare: dera e Theo-s është me tre brava…

Mos trokitni, e kotë! Madje, di t’iu them dhe se PSG e di mjaft mirë se nuk mund të trokasë në atë derë tani. Kjo është diçka pa themel”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu