PSG nuk ndalet, ofertë Milanit për Theo Hernandez. “Por drejtuesit kuqezi…”

Duket se nuk ka ndër mend të zbehet dëshira dhe shuhet uria e Paris Saint Germain për të fuqizuar ekipin me yje.

Pas blerjes së Hakimit nga Interi për një shumë afër 70 milion eurove, drejtuesit parizien janë të gatshëm të përforcojë mbrojtjen me krahun e majtë dhe kanë fiksuar Theo Hernandez.

Një interes, ai për mbrojtësin francez të PSG-së, i njohur tashmë prej disa kohësh.

Tuttosport, në edicionin e sotëm, i kushton një faqe pyetjes, duke e titulluar atë: “PSG i pangopur, provon për Theon?”

Gazeta e njohur sportive tregon për një ofertë nga Paris Saint Germain dërguar Milanit: 40 milionë euro për Theo Hernandez.

Një ofertë që Maldini dhe Massara, në marrëveshje me drejtuesit e klubit, e kthyen menjëherë mbrapsht.

Milan absolutisht nuk dëshiron ta privojë veten nga një prej lojtarëve të tyre më të rëndësishëm, i cili duket se është i destinuar të bëhet mbrojtësi më i fortë në botë.

Theo është shumë i rëndësishëm për lojën e Stefano Pioli.

Ai përfaqëson një lojtar kryesor veçanërisht në manovrat sulmuese të skuadrës.

Është e vështirë të parashikohet nëse PSG do të jetë i gatshëm të rinisë një ofertë të re me vlerë më të lartë, duke pasur parasysh që tregu i hyrjes ka qenë mjaft i pasur – blerja e Hakimit dhe transferimet falas, por me paga të tepruara, të Ëijnaldum, Sergio Ramos dhe Donnarumma.

Siç thekson Tuttosport, është e vërtetë që pronësia e Katarit ka burime të pakufishme ekonomike, por ekziston një kufi për gjithçka.

Dhe në çdo rast, Milani nuk është absolutisht i gatshëm të shesë Theo Hernandez, përkundrazi, ata tashmë janë duke punuar për të rregulluar mbrojtjen në funksion të sezonit të ardhshëm.

Duke u nisur nga bindja e vendosur për t’u përqëndruar në cilësitë e padiskutueshme të Theo Hernandez, Milani ka identifikuar zëvendësin e francezit, i cili do të zërë vendin e tij nëse është e nevojshme.

Në fakt, Tuttosport vazhdon duke thënë se klubi kuqezi po mbyll akordin me Monaco për Fodé Ballo-Touré, një mbrojtës i majtë franko-senegalez.

Një lojtar interesant i lindur në 1997, të cilin Milani mund ta blejë për pak më pak se 5 milion euro.

Distanca midis palëve në fakt është minimale. Rossonerët kanë ofruar 4 milion euro; francezët kërkojnë 4.5.

Me pak fjalë, asgjë shumë problematike, me marrëveshjen që është në proces.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu