PSG dhe City duan me çdo kusht Theo Hernandez, zbulohet oferta për rinovim e Milanit: francezi gati ta pranojë

Mbrojtësi francez tani ka pushtuar skenën! Me thirrjen në ekipin kombëtar ai ishte në gjendje të shenjtërojë një rritje eksponenciale. Theo Hernandez tani konsiderohet si lojtar gati për skuadrat më të mira në botë, dhe të gjithë e kanë vënë re.

Milani është absolutisht i vetëdijshëm për vlerën e mbrojtësit, si dhe disa klube evropiane të mëdha.

Tabloidët më të njohur, prej disa ditësh, vazhdojnë të flasin për një interes të konsiderueshëm nga ana e Pep Guardiola për Theo.

Sipas burimeve, trajneri spanjoll është i çmendur për francezin dhe do të donte që ai të ishte me të në Manchester sa më shpejt të jetë e mundur.

E njëjta gjë vlen edhe për parisienët e PSG -së. Leonardo është një admirues i madh i Theo Hernandez, dhe tashmë ka tentuar sulmin në vere.

Milani, i vetëdijshëm se mund të fitojë një shumë shumë të lartë nga shitja e ish-lojtarit te Real Madridit – po flasim për 70 milionë euro – nuk mendon fare për të.

Rritja e grupit Pioli kalon nga përmirësimi i lojtareve dhe Theo është një nga protagonistët kryesorë në këtë.

Maldini dhe Massara duhet të blindojne mbrojtësin e tyre të çmuar. Maldini dhe Massara janë në fakt të gatshëm të trefishojnë pagën e klasës së vitit 1997 dhe për këtë arsye ta rrisin atë nga 1.5 në 4.5 milion euro.

Dhe kjo nuk është e gjitha, sepse përveç kësaj lojtari mund të ketë të drejtë për një milion e gjysmë bonus të tjerë.

Oferta e re gjithashtu do të çonte në një rregullim të kontratës deri në vitin 2025, pra një vit më shumë se ai aktual.

Theo nuk do ta ketë problem të pranojë propozimin; i lumtur dhe mirënjohës ndaj klubit që i dha mundësinë të bëjë një ndryshim cilësor në karrierën e tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu