Pse Milani synon Pietro Pellegri: dy motive dhe një rebus!

Pas Florenzi dhe mesfushorit (mund të jenë dy nëse vijnë si Bakayoko dhe Adli), Milan do të donte t’i jepte Piolit një qendërsulmues të ri, një lojtar për të mbështetur veteranët Ibrahimovic dhe Giroud.

“Emri i ri”, i cili u shfaq në orët e fundit, është ai i Pietro Pellegri.

Në realitet është një kthim mbrapsht, duke pasur parasysh se Milani, tre vera më parë, ishte përpjekur ta merrte pa sukses.

Tani, megjithatë, kohët duket se janë pjekur. Djali, në fakt, nuk është pjesë e planeve të Monacos, e cili gjithashtu ka hapur opsionin për shitjen e tij me huazim.

Marrëdhëniet midis dy kompanive janë të shkëlqyera, siç dëshmohet nga marrëveshja e fundit e Ballo-Touré.

Siç raportohet nga Tuttosport, Milan dhe agjenti i tij, Giuseppe Riso kanë qenë në punë që nga fillimi i javës për të provuar të gjejnë akordin.

Drejtuesit e lartë kuqezi janë shumë të interesuar për Pellegrin, por ata së pari duan ta shohin atë në veprim dhe të vlerësojnë nivelin e tij fizik (ai ka pësuar disa dëmtime vitet e fundit) para se të përgatisin një investim të mundshëm.

Për më tepër, ish-talenti i Genoa, duke qenë nën 21 vjeç, do të ishte gjithashtu i dobishëm për listat e UEFA-s.

Ekzistojnë të gjitha parakushtet, pra, për të mbyllur operacionin, por është ende shumë herët për të folur për akord.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu