Provokon gazteari: “Milani? Shumë lojtarë të mirë por askënd shumë të mirë…!”

Takim i zakonshëm në rubrikat e Corriere della Sera, me Mario Sconcerti. Gazetari i njohur komentoi fitoren e Milanit kundër Venezias, e cila erdhi me pak përpjekje dhe me një rotacion që nuk funksionoi.

Në fakt, hyrja e Theo Hernandez dhe Alexis Saelemaekers ishte e nevojshme për të sjellë tre pikët në shtëpi: “Milani nuk ishte i shkëlqyer – thotë Sconcerti -, shumë rotacion dhe një Venecia e organizuar.

Ndonjëherë kishte të njëjtën vështirësi si sezonin e kaluar, mungesa e golave ​​të lehtë, plus një supozim i vogël, pothuajse i ri, një siguri e shtuar që në futboll është shpesh pasojë e rritjes, por asnjëherë nuk ndihmon. Shumë lojtarë të mirë ka Milani, por asnjë me të vërtetë te mirë”.

Tre pikët janë qëllimi i vetëm – “Por në këto ditë tranziti, me dëmtimet e para dhe lodhjen, fitorja duhet të jetë gjithmonë e mjaftueshme. Vjeshta do të vijë dhe do të vrapohet më pak, cilësiaa e individëve do të bëjë diferencën”.

Interi i preferuar – “Por ky moment i Milanit jep një mendim, i mbuluar nga vrapimi i Liverpoolit dhe për një ore i dominuar nga Juventusi qe eshte në momentin me të keq në gjashtëdhjetë vitet e fundit.

Dhe dje për një orë të balancuar në një fije të vogël. Ndoshta më e mirë është arroganca praktike e Interit, e cila më duket më e përshtatshme për kampionatin sesa futbollin plot harmoni si Napoli”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu