ProSport – Edhe Milani ndjek futbollistin e vitit 2020 në Rumani. Kushton 15 mln euro

Mund të jetë Italia në të ardhmen e Dennis Man, sulmuesit të FCSB (Steaua Bukuresht).

Sipas thashethemeve të fundit nga Rumania, ka tre skuadra që e ndjekin: Fiorentina, e cila duket se është më përpara, Sampdoria dhe Milan.

Po, edhe Paolo Maldini, me sugjerimin e Geoffrey Monaca, ka venosur sytë tek ai.

Man u zgjodh si futbollisti më i mirë rumun i vitit 2020 dhe vlen 15 milion euro. Në realitet, klubi i tij shpreson të shkaktojë një ankand, sepse ka kaq shumë klube në gjurmët e tij.

Gigi Becali set the price for Dennis Man, after the offer from Bologna!  “That's what we all need to understand!” The Italians, ready to offer a  huge amount for the FCSB star –

Përveç atyre italianë të përmendur, ka edhe skuadra të tjera: Fenerbahce kërkoi informacion, por mbi të gjitha anglezët.

Disa klube të Premier League do të ishin të gatshëm ta blinin at, dhe në atë rast do të kishte pak shanse për italianët, përfshirë Milanin – raporton ProSport.co.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu