“Projeksioni i 8 viteve flet qartë! Këto 4 skuadra do të luftojnë për titull deri në fund”

Gazetari i Corriere della Sera, Mario Sconcerti, ka analizuar garën për fitimin e Scudettos në Itali.

Ai e fillon nga një e dhënë në veçanti për të analizuar luftën në krye të Serisë A.

“Për 8 vjet, kushdo që fiton kampionatin nuk mund të kalojë 4 ndeshje pa një gol.

Më mirë të qëndrosh në 3 ndeshje pa gol, mesatarja e Juves për 8 titujt e fundit të kampionatit. Janë përpjekje të sofistikuara për t’i dhënë futbollit pak shkencë, por nuk janë kurrë gabim.

Dhe gabimet e vogla kanë të bëjnë me ekipet e vendosura, jo kush fiton. Për këtë renditje ka vetëm 4 skuadra deri më tani të përshtatshme për të fituar: ato janë Milani dhe Interi, të cilët gjithmonë kanë shënuar përveç një herë; Juventus, 2 herë, dhe, befasia, Lazio, që u ndal menjëherë si Milani dhe Interi.

Atalanta është në 3 ndeshje pa gola, Roma në 4, Napoli në 3.

Në projeksion ato arrijnë më shumë se 4 herë pa gol, kështu që do të ishin jashtë, përveç nëse përmirësohen në mënyrë drastike”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu