“Prisja më shumë nga ekipi, por kampionati ynë nuk mbaroi sonte! Arbitri gaboi totalisht! Tani duhen tre gjëra…”

Mister Pioli u intervistua nga Milan TV pas ndeshjes së Lazio-Milan:

Çfarë shkoi keq sot? “Ne po luanim kundër një kundërshtari shumë të mirë në kundërsulme dhe hapësira, duhet të ishim më mirë në mos dërgimin e lojës në drejtim të tyre.

Ne kishim mundësi por akoma na mungon konkretizmi në zonë. Kam pritur më shumë, duhet të japim më shumë, por te goli i dytë ndodhi një gabim i bujshëm.

Faulli ishte i qartë. Kampionati ynë nuk duhet të mbarojë këtu, por episodi përcakton ndeshjen dhe rezultatin përfundimtar”.

Si rinisesh? “Duke pasur më shumë vendosmëri, qartësi dhe vëmendje. Ne duhet të mendojmë për garën e ardhshme dhe të gjitha përpjekjet e bëra për të qenë këtu.

Mos kemi keqardhje për veten por të kuptojmë gabimet dhe përpiqemi të bëjmë shumë më mirë në shumë situata”.

Shumë lojtarë me gjendje të trazuar? “Sa më e lartë të jetë gjendja e individit, aq më shumë përmirësohet kolektivi.

Ne e pranuam golin, megjithatë, pas dy minutash, nuk mund të mendojmë se është gjendja fizike që nuk na bën të kthjellët.

Duhej të ishim më të kujdesshëm. Në pjesën e parë kemi luajtur për ato që janë karakteristikat tona por na mungon prania dhe cilësia në zonë.

Ne gjithashtu provuam pas 2-0 por u bë shumë e vështirë. Më vjen keq, unë jam i pari që them se duhet të bëjmë më mirë, por më vjen keq që ndeshja përfundoi te një gol të dytë që nuk ishte i rregullt”.

Për standardin e gjykimit në kampionat: “Unë u habita sepse sapo ai thirret përsëri në VAR arbitri nuk u mendua …

Kam rishikuar imazhet, askush nuk mund të thotë se Leiva merr topin. Një gabim që e kushtëzoi garën. Ne e marrim fajin tonë, do të bëjmë më mirë. Le ta paraqesim këtë humbje të keqe, le të mendojmë për tjetrën”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu