Prezantohet Mirante: Milani nuk diskutohet! Dida do më rregullojë difektet, por ky ekip ecën fort dhe nuk ka frikë askënd…

Portieri i ri i Milanit, Antonio Mirante, dha një intervistë për Milan TV pasi dje firmosi dhe u zyrtarizua si lojtari i ri kuqezi deri në fund të këtij sezoni me opsion edhe për një tjetër…

“Ndjenjat e mia janë pozitive, veçanërisht për mënyrën në të cilën erdhi kjo thirrje dhe kjo negociatë.

Kjo më jep një nxitje të mëtejshme, gjithashtu sepse kam ndërgjegjësimin dhe moshën për të mos u përfshirë në panik, siç erdhi papritur”.

Për negociatat: “Ishte një bubullimë. Thirrja erdhi pas dëmtimit të Maignan, të cilit i uroj fat të mirë: po e presim së shpejti!

Unë e pranova Milanin sepse ishte diçka që nuk mund të diskutohej”

Për përvojën e tij: “Në moshën time është e drejtë që ju gjithashtu të sillni cilësitë njerëzore në një dhomë të veshjes e cila, nga jashtë, duket se është tashmë në nivele shumë të mira.

Është një ekip që të jep përshtypjen se ka entuziazëm të madh për të qenë gjithmonë pozitiv, dhe kjo është një vlerë e madhe për mua”.

Për Piolin: “Kurrë nuk kam punuar së bashku me trajnerin, jemi përballur me njëri -tjetrin. Unë gjithmonë kisha përshtypjen e një trajneri të stërvitur, ndoshta ai mbërriti te Milani në momentin më të mirë dhe kjo i lejoi atij dhe ekipit të kenë një rritje të madhe. Unë besoj se kjo martesë mund të zgjasë për një kohë të gjatë”.

Për Milanin: “Gjëja që bie në sy kur shikon ndeshjet e Milanit është ajo e një ekipi që gjithmonë jep idenë e të ecurit shpejt, perceptimin e të diturit se çfarë të bëjë në fushë. Ka një ide dhe identitet shumë specifik. Në këtë moment Milani është një kundërshtar i vështirë për t’u përballur”.

Për shokët e rinj të skuadrës: “Bisedova me Florenzin përmes mesazheve: ne i thamë lamtumirë njëri-tjetrit në verë dhe u takuam në Milanello. Unë gjithashtu takova Romagnolin në ekipin kombëtar, jam në një moshë të caktuar dhe takova pothuajse të gjithë në fushë. U futa direkt në rrjedhën Milan”.

Për Dida: “Ai ishte një portier i jashtëzakonshëm, nuk e njoh atë si trajner. Në moshën time, tashmë në përvojën para Romës, e kuptova – kjo është filozofia ime – që gjithmonë mund të përmirësohesh dhe zbres në fushë i vetëdijshëm për faktin se çdo ditë i vë një tullë përvojës sime dhe cilësive të mia. Besoj se Dida mund të më japë shumë dhe të më çojë në eliminimin e defekteve të mia.

Në mbyllje, një mesazh për fansat: “Jam i lumtur që jam këtu, shihemi të shtunën në San Siro”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu