“Preferoj të fitoj nesër ndaj Milanit se sa të dielën! Por, mund t’i bëj një nder tjetër Interit…”

Dejan Stankovic dha një intervistë të gjatë me mikrofonat Gazzetta dello Sport. Trajneri i Crvena Zvezda që do të përballet me Milanin ka veshur fanelat e Lazios dhe Interit në Serie A.

“Unë përpiqem të mësoj shumë njohuri të Mourinho, Sinisa Mihajlovic, Mancini .. por është e vështirë t’i kopjosh ato, unë po krijoj identitetin tim”.

Derbi bonus: “Unë preferoj të fitoj nesër në fushë ndaj Milanit sesa moralisht me Interin ditën e dielë… E nesërmja është vendimtare, por të dielën nuk është akoma momenti vendimtar”

Kundër Milanit: “Jemi në formë, jemi të energjishëm, kemi ardhur nga dy fitore jashtë fushe. Mund të bëjmë mirë. Kam frikë nga individualitetet, duke përmendur Kessie, Ibrahimovic, Theo Hernandez, ky i fundit më kujton Maicon në sezonin e Tripletës”

Për Pioli: “Ai është duke bërë një punë mbresëlënëse, bëri një gabim në La Spezia dhe mund të ndodhë në një rrugë të gjatë. E meritonte rinovimin, dukej një hap larg lamtumirës por qëndroi”.

Për Ibrahimovic: “Ai është një lojtar shembullor. Ajo përmirësohet kur niveli rritet, për pasojë gjithashtu rrit atë të shokëve të tij. Ende 39 vjeç ai është numri një”.

Në lidhje me Interin: “Ai nuk ka fituar për një kohë të gjatë, shpresoj që Crvena Zvezda ime të lodhë Milanin për të dielën”.

Ëndrra: “Tani për tani po ëndërroj të fitoj me Crvena Zvezda. Kush e di në të ardhmen do të ishte mirë të kthehesha te Interi ose Lazio”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu