Prati: Preferoj Higuain ndaj Morata!

Ish sulmuesi kuqezi Pierino Prati ka komentuar situaten e Gonzalo Higuain te Milan:

E veshtire ta thuash me nje fjale, lojtari nuk diskutohet per aftesite qe ka, por pas ndeshjes me Juventus eshte fikur dicka tek ai dhe nuk po gjen qetesi. Duhet te hysh ne koken e Higuain per te kuptuar se cfare po ndodh..

Shkembimi me Morata? Morata eshte lojtar i madh por jo nje goleador, do preferoja te rekuperonim Higuain dhe te blihej nje sulmues krahu, besoj se do ishte zgjedhja e duhur..

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu