Prapaskena “Leao”: maksi-oferta nga Premier League!

Mes lojtarëve në rritje te Milani – muajt e fundit – sigurisht është edhe Rafael Leao, talenti portugez i cili mbërriti një vit më parë nga Lille.

Sulmuesi i lindur në 1999 përfitoi nga mungesa e Rebic për të fituar hapësirë ​​dhe besim, duke luajtur gjithashtu disa ndeshje mbi mesataren, mes golave dhe asistimeve.

Investimi prej rreth 25 milion euro i bërë nga Milani një vit më parë po jep frytet e para, edhe nëse një besim i caktuar tek djali nga Almada gjithmonë ka filtruar përmes Milanello.

Sipas portalit Calciomercato.com, megjithatë, Milani gjithashtu u tundua të shesë Rafael Leao pas vetëm një sezoni me fanellën kuqezi.

Leao offerta Premier

Propozimi i rëndë erdhi nga Wolverhampton, një klub i Premier League që kishte ndjekur hapat e Leaos gjatë seancës së fundit të tregut të transferimeve.

Duket se klubi anglez ka formuluar një propozim të rëndësishëm për Milanin, nën këshillën e agjentit Jorge Mendes.

Nuk është rastësi që “Ujqërit” përfaqësojnë një lloj kolonie portugeze në Angli.

Milani, megjithatë, nuk hezitoi dhe vendosi të hiqte dyshimet menjëherë: refuzim për propozimin e Wolverhampton.

Një vendim i përbashkët midis klubit, stafit dhe vetë lojtarit për të mbajtur Leao dhe për të përjashtuar mundësitë e shitjes.

Ujqërit kishin menduar që Leao të zëvendësonte bashkatdhetarin Diogo Jota, një sulmues i cili u transferua te Liverpool shtatorin e kaluar.

Por vendimi për të qëndruar në Milano ishte i saktë: sot lojtari i datëlindjes ’99 është një burim energjie, me numra dhe ndeshje të rëndësishme tashmë vetëm pas një muaji e gjysmë nga fillimi i sezonit të ri.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu