Prapaskena “Colombo”: ja sulmuesia kuqezi zgjodhi numrin e pazakontë “29”

Dje ishte nata e Lorenzo Colombo. Sulmuesi i lindur në vitin 2002 shënoi golin e tij të parë zyrtar me fanellën e Milanit.

Një moment magjik për një djalë për të cilin flitet shumë mirë, të cilin Stefano Pioli ka vendosur ta konfirmojë zëvendësin e vërtetë të Ibrahimovic brenda skuadrës kuqezi.

Colombo kishte veshur fanellën me numrin 29, një numër i veçantë për një sulmues. Korrespondenti i SKY, Peppe Di Stefano zbuloi misterin: “Ai zgjodhi 29 për nder të Mbappè, ishte numri i tij i parë kur bëri debutimin e tij me Monaco si profesionist”.

Monaco Star Mbappe 'Held Talks' With Trio of Premier League Clubs Over the  Summer | 90min

Një lloj shenjë e mirë për Colombon, i cili shpreson të përsërisë të paktën pjesërisht shpërthimin e francezit, i cili në moshën 22 vjeç është tashmë Kampion Bote dhe fitues i trofeve të ndryshme.

Sulmuesi 18-vjeçar i Milanit shënoi golin e tij të parë me fanellën e Milanit, një pikënisje e shkëlqyer.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu