Postim “i heshtur” nga Calabria! Qetësia përpara stuhisë?

Ka ankth, pritje dhe shumë emocione në dëshirën për ta përfunduar këtë sezon në mënyrën më të mirë të mundshme.

Nuk do të jetë një shëtitje në park për Milanin. Atalanta si rivali i fundit dhe i kualifikuar, sigurisht që përfaqëson një pengesë jo të vogël.

Të dielën në mbrëmje, në Bergamo, kuqezinjtë do të duhet të bëjnë gjithçka dhe të përpiqen të fitojnë 3 pikët. Ka shumë vetëdije se u humb një mundësi të bujshme kundër Cagliari…

Por, jetesa me keqardhje vetëm mund ta përkeqësojë situatën. Milani mund dhe duhet të fitojë kundër ekipit të Gasperinit. Duhet forcë, këmbëngulje dhe guxim. Por mbi të gjitha duhet grupi dhe bashkimi.

Kuqezinjtë luajtën futbollin më të mirë kur u bashkuan kundër vështirësive. Dhe kjo është ajo që dëshiron të përcjellë postimi i fundit i Davide Calabria në Instagram. Jo titra, vetëm një foto bardh e zi që portretizon një grup të ngushtë në një përqafim dhe feston një moment të lumtur.

Kjo do të jetë e nevojshme të dielën në mbrëmje. Përveç përqendrimit dhe organizimit të mirë në fushë, është vetëm grupi ai që mund të bëjë ndryshimin…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu