Portieri i tretë pas Maignan dhe Tatarusanu, Milani peshkon në Maltë: rikthen djaloshin e Akademisë?

Milani po konsideron kandidaturën e Alessandro Guarnone në rolin e portierit të tretë për sezonin e ardhshëm.

Guarnone, i lindur në 1999, i cili luajti për ekipin maltez të Birkirkara këtë vit, u rrit në Akademinë kuqezi, dhe për këtë arsye nuk do të zinte një vend në listë për Serie A dhe Ligën e Kampionëve.

Lamtumirat e vëllezërve Donnarumma i detyrojnë kuqezinjtë që të rishikojnë planet e tyre për rolin e portierit.

Në fakt, Maldini nuk ka ndër mend që të bëjë shpenzime për portierin e tretë dhe për këtë arsye Guarnone mund të ishte zgjedhja ideale.

Portieri i parë është Maignan, i dyti Tatarusanu dhe tashmë i treti mund të jetë pikërisht

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu