Pobega, Torino dëshiron t’i bëjë një kërkesë Milanit! Por Maldini nuk dëgjon nga ai vesh…

Vendimi për të dërguar Tommaso Pobega ende në huazim po rezulton i saktë. Pasi e kishte testuar atë në disa miqësore verore, Milani preferoi t’i jepte shansin më të mirë për të luajtur vazhdimisht…

Zgjedhje e mire. Mesfushori nga Trieste po bën mirë te Torino, ku ka gjetur tek Ivan Juric një trajner i cili i jep kohë dhe e ndihmon të rritet.

Tashmë në La Spezia ai kishte punuar me një trajner të shkëlqyer si Vincenzo Italiano dhe kjo e kishte ndihmuar atë. Tani me kroatin ai mund të piqet më tej para se të kthehet përsëri në Milanello.

Juric po vendos Pobega si një mesfushor të pastër qendror, i cili gjithashtu do të jetë shumë i dobishëm për Milanin pasi Stefano Pioli luan me formën 4-2-3-1.

22-vjeçari nga Trieste preferoi të vepronte si mesfushor krahu në të kaluarën, por ai po përshtatet mirë si një lojtar i mesfushës me katër granata.

Torino beson te Pobega dhe, sipas asaj që shpjegoi Tuttosport, në janar 2022 do të përpiqet të ndryshojë kushtet e marrëveshjes ekzistuese (huazim i thatë).

Sidoqoftë, do të gjejë një mur të pakalueshëm. Milani nuk ka ndërmend të ndryshojë marrëveshjen e arritur në merkaton e fundit verore.

Formula e zgjedhur për transferimin është perfekte për kuqezinjtë, të cilët shohin që lojtari i tyre vlerësohet në një ekip tjetër dhe më pas kthehet në Milanello.

Eshtë normale që Torino të përpiqet të fusë një të drejtë blerje, por Paolo Maldini dhe Frederic Massara nuk do t’i nënshtrohen asnjë kërkese nga Torino.

Pobega duhet të qëndrojë i fokusuar në fushë, të vazhdojë të punojë shumë dhe të japë gjithçka nga vetja kur luan. Ky sezon mund të jetë shumë i rëndësishëm për të ardhmen e tij!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu