“Po të isha Milani, do t’i jepja përparësi kampionatit. Katër pikë mund të rikuperohen”

Milani sonte zbret në fushë ndaj Crvena Zvezda në ndeshjen e kthimit të fazës me eliminim direkt pas grupeve dhe pas barazimit 2-2 në Beograd, do të duhet të reagojë edhe pas dy humbjeve në kampionat.

Megjithatë, pyetja lind: a duhet Milani të shpenzojë energji edhe në Europë veç kampionatit? Ka përgjigje të ndryshme, mes tyre edhe ajo e Alberto Zaçheroni i cili foli për mikrofonat e “Il Giornale”:

“Tani skuadra është e plotë për të garuar në disa fronte. Ka rikuperuar shumë lojtarë dhe ka marrë të tjerë me vlerë. Më pëlqen Tomori dhe jo pak kur ai luajti për shembull dhe prandaj Milani mund ta bëjë këtë, pra t’i shkojë të dyjave deri në fund,  Evropë dhe kampionat.

Ka ekipin më të ri në Serie A, ata janë të freskët dhe pastaj Milani nuk mund të ketë një rënie fizike, sepse ata kanë një mënyrë loje që i lodh pak.

Duke luajtur në 30 metra, ata bëjnë që topi të vrapojë, si mund të lodhen? Unë do t’i jepja përparësi kampionatit, me 4 pikë larg nuk do të hiqja dorë asnjë presje, sepse besoj në mundësitë e kësaj skuadre.

Lojtarët e Milanit e dinë që kanë mundësinë e jetës sepse ata nuk janë të sigurt që do ta ndajnë vitin përsëri tjetër dhe për këtë arsye unë besoj te kuqezinjtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu