“Po, takova Maldinin!” Agjenti i Szobolszait nxjerr prapaskenat e merkatos dhe premton…

Pas një telenovele që zgjati gati një vit, Dominik Szoboszlai më në fund është “zhdukur” nga radaët, në kuptimin që ka zgjedhur të ardhmen e tij.

Nënshkrimi i kontratës me Leipzig vjen pas muajsh bisedimesh me Milanin, së pari në funksion të ardhjes së Ralf Rangnick (që më pas nuk erdhi pasi u konfirmua Pioli), por edhe më vonë, siç konfirmohet nga fjalët e Matyas Esterhazy.

Arsenal miss out on star midfielder Dominik Szoboszlai as 20-year-old signs  for RB Leipzig | Daily Mail Online

Agjenti i lojtarit të talentuar hungarez, në mikrofonët e podcastit “Here We Go” të Fabrizio Romano, zbuloi një sfond interesant të merkatos, duke komfirmuar atë që ishte shkruar gjatë gjithë kësaj periudhe.

“Milani është një nga klubet më të mira në botë. Maldini dhe Massara kanë një vizion të shkëlqyeshëm për klubin dhe merkatin.

Jam i nderuar që i kam takuar. i uroj më të mirën dhe mbase një ditë rrugët tona do të kryqëzohen përsëri…”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu