Plas Covid-19 te Danimarka, Simon Kjaer ia hedh paq për fat

Me rifillimin e ndeshjeve të kombëtareve nis edhe frika Covid-19! Ashtu si alarmi në ekipin kombëtar danez: mesfushori Robert Skov, në fakt, doli pozitiv te tamponi së bashku me një fizioterapist të ekipit kombëtar.

Lojtarët Frederik Ronnoë, Yussuf Poulsen, Rasmus Falk Jensen, Pione Sisto, Anders Dreyer, Erik Sviatchenko, Alexander Scholz dhe Martin Braithëaite ishin të izoluar, si dhe trajneri Hjulmand dhe zëvendësi Wieghorst.

Sa i përket lojtarëve nga Serie A, Christian Eriksen, playmaker i Interit, doli negativ për tamponin, si Mikkel Damsgaard, anësori i Sampdoria dhe Simon Kjaer, mbrojtësi i Milanit.

Kjaer, kapiteni i Danimarkës, i ka luajtur të gjitha ndeshjet dhe sfidën e fundit festoi 100-ndeshjet me përfaqësuesen Skandinave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu