Plani i Piolit dhe Milanit mbi Ibrahimovic!

Kuqezinjtë u kthyen në stërvitje dje në Milanello pas ndeshjes miqësore të së dielës kundër Real Madridit.

Tani kanë mbetur rreth dy javë deri në fillimin e sezonit të ri, dhe Stefano Pioli tani mund të llogarisë në një grup solid dhe kompakt. Sigurisht, fuqizimet e fundit që do t’i shtohen skuadrës ende mungojnë, me Maldini dhe Massara duke punuar shumë për të gjetur akordet e duhura që mungojnë te skuadra e Piolit.

Për më tepër, largimet e disa tepricave ende priten, por në tërësi trajneri ka në dispozicion një ekip pothuajse të testuar.

Edhe më shumë sot, pasi Franck Kessie dhe Ismael Bennacer janë kthyer të stërviten në grup.

Mesfushori i Bregut të Fildishtë dhe algjeriani, pas dy ditësh punë të diferencuar, më në fund gjetën shokët e tyre të skuadrës në stërvitje.

Kessie, pas përvojës në Lojërat Olimpike, tani është gati për të rimarrë formën fizike dhe kush di ta nënshkruajë atë rinovim të shumëpritur të kontratës.

Isma Bennacer, nga ana tjetër, është gati të rimarrë kohën e humbur pas pozitivitetit ndaj Covid-19. Dy kthime shumë të rëndësishme për Piolin në funksion të fillimit të kampionatit, pasi ato përfaqësojnë çiftin titullar të mesfushës.

Sa i përket Zlatan Ibrahimovic, MilanLive.it ka mësuar se sulmuesi suedez ka bërë edhe një herë një punë të diferencuar.

Kohët e rikuperimit të Zlatan nuk janë ende të qarta: e vështirë të kthehesh në fushë për ndeshjen e parë të kampionatit kundër Sampdoria.

Ideja e klubit dhe trajnerit është që Zlatan të mos rrezikohet sepse këtë sezon do të ketë peshën e tij më të madhe në Champions League.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu