Plani i fshehur për SuperLeague, zbulohet detaji që tregon se si u përgatit 13 vite më parë!

Ideja e krijimit të Superligës nuk lindi brenda natës, kaq papritur…

Klubet më të mira evropiane po mendonin të formonin një ligë të re, të kompletuar me një turne të bashkangjitur të pavarur dhe të shkëputur nga UEFA, për disa vite tashmë dhe pandemia thjesht përshpejtoi gjithçka dhe planifikimi u bë për të zyrtarizuar këtë format që tani për të mos humbur kohë pasi futbolli po vuan mungesat e faturimit për shkak të epidemisë që goditi botën dhe topin!

Kjo konfirmohet nga fakti që faqja zyrtare në internet thesuperleague.it tashmë kishte një domen të regjistruar në 2008, pra më shumë se një dekadë më parë.

Një projekt, pra, që ka qenë në punë për ca kohë dhe që mbase, pas pandemisë Covid-19, ka parë që koha për krijimin aktual të përshpejtohet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu