Pirlo trajner i Juventus-it, ja si tallet Gatuzo

Andrea Pirlo u emërua ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Ndonëse ish-mesfushori bardhezi nuk kishte aspak eksperiencë, drejtuesit e “Zonjës së Vjetër”, vendosën që t’i besojnë atij drejtimin e skuadrës.

Nuk ka munguar as një batutë nga trajneri i Napolit, Xhenaro Gatuzo për këtë. “E hëngri edhe ai. (Qesh) Kjo është puna. Ai është me shumë fat që e fillon te Juventusi, por në këtë profesion nuk mjafton karriera e suksesshme si futbollist.

Duhet të studiosh, të punosh shumë dhe fle pak gjumë. Të jesh lojtar dhe trajner nuk është aspak e njëjta gjë. Është një profesion ndryshe, të cilin nuk mund ta mësojmë vetëm nga librat. Ne duhet të futemi atje dhe të punojmë shumë. Është një botë tjetër.”, u shpreh Gatuzo.

PANORAMASPORT.AL

CARNAGO, ITALY – MAY 16: Gennaro Gattuso (L) , Andrea Pirlo and Cristian Brocchi stretch during a training session ahead of next week’s UEFA Champions League Final against Liverpool during the AC Milan Media Day at Milanello on May 15, 2007 in Carnago, Italy. (Photo Giuseppe Cacace / Getty Images)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu