Pirlo: Dominuam Milanin në San Siro, goli i tyre duhej anuluar!

Andrea Pirlo është i kënaqur pas 3-1 në San Siro kundër Milanit i cili rifuti Juventusin e tij në luftën për Scudetto.

“Ne patëm një ndeshje të mirë, pashë shpirtin e një skuadre që dëshiroi të udhëheqë dhe të fitojë në fushën e ekipit të parë në renditje – thotë trajneri i Juventusit për Sky Sport pas ndeshjes. “Ne kemi qenë të vëmendshëm dhe të përqendruar, do ta shohim pas disa muajsh ku do të jemi në renditje “.

Pirlo pastaj vlerëson performancën e Chiesa: “Federicon e blemë për të bërë ndryshimin në 30 metrat e fundit, djathtas ose majtas”.

Por mesfushorët gjithashtu bënë pjesën e tyre: “Rabiot ishte i freskët, kur është në këto kushte ai mund të bëjë mirë. Ndërrimi i Bentancur sepse mund të dilte me të kuq? E hoqa sepse ishte i lodhur…”.

Rezultati ishte i favorshëm për Juve, por Pirlo nuk i pëlqeu arbitrimi i Irratit te goli i Calabria: “Faulli i Calhanoglu ndaj Rabiot duhej të fishkëllehej, por është e vërtetë që nuk ishim pozicionuar mirë”.

Duke mbyllur, disa fjalë edhe për Dybala, që ishte vendimtar me pasime te golat. “Ai nuk është akoma shumë mirë, ne kishim nevojë që ai të kthehej në formë. Ne nuk e kemi parë atë ende plotësisht. Unë nuk do të them asgjë për rinovimin e tij, nuk varet nga unë. Nuk e di nëse është titullar, pasi kemi shumë titullarë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu