PIOLI: Zlatan inteligjent! E kisha frikë ndeshjen, por jo sepse nuk dija cilësinë e ekipit. Mbi Tonali dhe Diaz…

Duke folur në Sky Sport, Stefano Pioli komentoi fitoren e mbrëmjes së sotme kundër Shamrock: “Dje u paraqita pozitivisht në konferencë, por gjithsesi isha i shqetësuar. Të luash një lojë kaq të rëndësishme pas tre javësh nuk është e lehtë. Ekipi ishte gati dhe provuam duke komanduar ndeshjen. Duhet të rritemi, por ishte një ndeshje e mirë”.

Për vazhdimësinë e ekipit: “Nuk e kisha këtë frikë, por kisha frikë nga ndeshja e parë, e cila tashmë kaloi! Nuk kisha frikë nga cilësitë e ekipit. Kjo skuadër ka provuar të jetë në një nivel të lartë që nga janari, duhet të rritet dhe të përmirësohet. Norvegjezët janë një ekip shumë i fortë, por tani duhet të mendojmë për Bologna”.

Për Ibrahimovic: “Ibra është një lojtar shumë inteligjent, e kupton se ku mund të pozicionohet më mirë. Në fillim të lojës ishte shumë pranë mesfushës për të luajtur dhe më pas e përdorëm atë më lart. Zlatan është një kampion”.

Për performancën e individëve: “Mendoj se paraqitjet janë pozitive. Duhet të vazhdojmë të rritemi sepse kundërshtarët e ardhshëm do të jenë të vështirë. Ne jemi Milani dhe duhet të përmirësojmë dhe të mbajmë nivelin më të lartë të mundshëm”.

“Milani duhet të luajë për të fituar dhe ne do ta bëjmë atë. Tani e dimë që kemi kushtin të mendojmë për të fituar çdo ndeshje”.

Tonali dhe Diaz: “Ata janë mirë, kanë qenë vetëm me ne për një kohë të shkurtër. Kanë nevojë për t’u përshtatur! Janë seriozë dhe inteligjentë. i duhet edhe pak kohë sidomos për ndeshjet e ardhshme sepse shpresojmë të luajmë shpesh, çdo tre ditë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu