Pioli zgjedh symbullur fuqizimin e janarit, por ka dy superklube që gjithashtu e duan!

Simon Kjaer dhe Alessio Romagnoli u aktivizuan dje nga Stefano Pioli nga minuta e parë dhe ata gjithashtu do ta bëjnë këtë kundër Verona të dielën në mbrëmje.

Nuk ka pushim për çiftin qendror të Djallit. Deri më sot, alternativat e përfaqësuara nga Gabbia, Duarte dhe Musacchio nuk ofrojnë garanci, por danezi dhe italiani, të cilët nuk ishin shumë të qartë kundër Lille, duhet të marrin frymë.

Sigurisht nuk është diçka e re që Milani ka nevojë për një qendërmbrojtës të ri dhe të fortë për të mbështetur dy titullarët.

Emrat e bërë në javët e fundit të Simakan, Kabak, Tomiyasu dhe Milenkovic mbeten të vlefshme edhe për tregun e transferimeve të janarit, por nëse Stefano Pioli do të zgjidhte, nuk do të kishte dyshime.

Milenkovic Milan concorrenza estero

Trajneri do të synonte me sytë mbyllur te Milenkovic, të cili tashmë e ka stërvitur në Fiorentina.

Sidoqoftë, sigurisht që nuk është e lehtë të merresh me Fiorentina dhe Commisso. Numri 1 i klubit po kërkonte 40 milion euro verën e kaluar.

Shumë për një lojtar të cilit i skadon kontrata në 2022.

Deri më tani nuk ka marrëveshje për rinovimin dhe ndjesia është se serbi do të largohet në seancat e ardhshme të merkatos.

Siç është raportuar nga La Nazione, ka tre skuadra në garë për mbrojtësin: Milani po përgatitet të sfidojë dy klube të mëdha në futbollin evropian, Manchester United dhe Tottenham.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu