Pioli tregon frikën më të madhe: Sa herë marr një telefonatë të papritur kam ankth! Nuk mundem dot…

Gjatë ceremonisë për “Çmimin Astori” të USSI Sardegna, Stefano Pioli, trajneri i Milanit foli për Sky Sport në këtë mënyrë, duke kujtuar kapitenin e Fiorentina-s që vdiq në 2018:

“Është një nder të marr një çmim kushtuar Davide, një djalë nga thjeshtësia e tij me të cilën unë kisha një marrëdhënie të vërtetë.

Ne e mbështetëm njëri -tjetrin. Ai ishte një djalë bujar edhe duke e vënë veten në dispozicion të pjesës tjetër të shokëve të tij të skuadrës.

Davide gjithmonë përcolli kënaqësinë e të jetuarit me ekipin, të qenit një udhëheqës dhe një udhëzues, duke thënë gjithmonë atë që duhej dhe në kohën e duhur.

Sa herë që marr një telefonatë të papritur, kam ankth. Ne kurrë nuk e kemi kapërcyer traumën e humbjes së tij. Ne duhet të vazhdojmë ta kujtojmë atë sepse ai na mësoi shumë me qetësinë e tij të brendshme.

Gjithashtu do të duhet ta bëjmë atë duke jetuar kohët e mira që kemi kaluar së bashku “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu