Pioli surprizon ekipin, por nuk ka dyshime mbi formacionin anti-Genoa! Kujdes kartonët…

Disi çuditërisht, Stefano Pioli i dha një ditë pushimi ekipit të tij, i cili nuk u stërvit sot. Donnarumma dhe shokët e tij të skuadrës do të kthehen për të punuar në Milanello nesër në mëngjes.

Pioli, i cili do të flasë në konferencën për shtyp të shtunën në orën 14.00, do të duhet të merret me mungesën e Zlatan Ibrahimovic, i ndaluar nga Gjykatësi Sportiv, me një skualifikim, po i afrohet dy seancave të fundit stërvitore me ide të qarta.

Për ndeshjen e San Siro kundër Genoa, e planifikuar për të dielën në 12.30, formacioni i Milanit është bërë praktikisht.

Pioli do të jetë në gjendje të llogarisë në të gjithë skuadrën përveç Daniel Maldini dhe Davide

Calabria. Mbrojtësi i djathtë tani është afër kthimit dhe kthimi i tij në grup në këto ditë nuk mund të përjashtohet.

Është e vështirë, megjithatë, të imagjinohet thirrja e tij për ndeshjen me Genoa. Një kthim më i lehtë kundër Sassuolo ose më shumë gjasa me Lazio…

Siç thamë, dyshimet në trajnim janë shumë të pakta: në portë do të jetë qartë Gigio Donnarumma, i cili nuk preket nga zërat e shumtë të tregut të transferimeve.

Në mbrojtje, Theo Hernandez, Kjaer dhe Tomori janë të sigurt për vendin.

Balotazhi është i lidhur me Kalulu dhe Dalot, për të zëvendësuar Calabria. Lojtari i ardhur nga Lyon duket në avantazh si ndaj Parma.

Në mesfushë Kessie dhe Bennacer nuk preken, si dhe mesfushorët sulmues Saelemaekers, Calhanoglu dhe Rebic, prapa sulmuesit që do të jetë Rafael Leao.

I ndërlikuar për të menduar se Pioli vendos të mbështetet te Mario Mandzukic, i cili do të fillojë nga pankina.

Mund të ketë një rrotacion kundër Sassuolo gjithashtu sepse ekziston një listë e gjatë e lojtarëve që rrezikojnë skualifikim ndaj Lazio: në fakt, Castillejo, Dalot, Saelemaekers, Calhanoglu dhe Theo Hernandez janë në rrezik të skualifikimit…

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu