Pioli shpjegon zëvendësimet dhe shton: Nuk shoh renditjen…

Stefano Pioli shpjegoi fitoren në Udine, por dhe zëvendësimet. Trajneri kuqezi foli në konferencë pas ndeshjes.

“Nuk e zvogëloj fitoren vetëm te Ibrahimovic. Edhe pse më kanë mbaruar elozhet për Zlatanin!

Ekipi arriti të kapërcejë disa momente të vështira, por ishte një nivel i mrekullueshëm mendor. Ne u përpoqëm të fitonim dhe në fund e gjetëm atë me një performancë të shkëlqyeshme”.

“Kjo nuk është koha për të parë renditjen sepse jemi akoma në fillim të kampionatit. Do të jetë një udhëtim i gjatë, gjithashtu sepse kemi një grup të gjërë lojtarësh që mund të përmirësohen”.

Pioli ka shpjeguar edhe aktivizimin e Tonalit dhe Diazit.

“Kishim nevojë për freski. Duhej të ndryshonim disa pozicione dhe disa pjesë në ndeshje sepse Udinese kishte marrë masat”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu