Pioli “qorton” Brahim Diaz! “Duhet të kuptojë se në Itali…”

CROTONE, ITALY - SEPTEMBER 27: Lisandro Magallan of Crotone competes for the ball with Diaz Brahim of Milan during the Serie A match between FC Crotone and AC Milan at Stadio Comunale Ezio Scida on September 27, 2020 in Crotone, Italy. (Photo by Maurizio Lagana/Getty Images)

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, i intervistuar nga mikrofonat e kanalit online kuqezi, foli për ndikimin e Brahim Diaz në Serie A dhe debutimin e tij nga minuta e parë.

Spanjolli – i ardhur në huazim nga Real Madrid – kishte luajtur vetëm disa minuta në ndeshjet e tjera, por sot ishte hera e parë që zbriste në fushë nga minuta e parë.

Madje, shënoi edhe gol në pjesën e dytë. Por, për trajnerin ka ende shumë punë.

“Është një lojtar që nuk është sulmues klasik, duhet të jetë i mirë në lëvizjet alternative midis linjave dhe duke sulmuar thellësinë. Ai di të lëvizë, di të lexojë hapësira. Mos harroni, sapo ka ardhur gjithashtu! Është ende shumë i ri”.

“Jam i kënaqur, edhe pse ka humbur disa topa por duhet ta kuptojë. Në Itali është një lojë tjetër, më fizike dhe më intensive, por ai ka cilësi për të bërë gjëra të rëndësishme”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu