PIOLI: Po ndodh diçka e çuditshme dhe pa shpjegim. Ja çfarë më tha Ibra, kam një mesazh për Donnarumma…

Stefano Pioli foli për Sky Sport pas Parma-Milan, ndeshja e javës së 30-të të kampionatit 2020/2021 Serie A.

Këto janë fjalët e para të trajnerit kuqezi pas ndeshjes:

“Ishte një ndeshje delikate, ne donim të tregonim se duam të bëjmë më mirë sesa ajo që pamë me Sampdoria.

Fitorja është e rëndësishme. E ndërlikuam pak ndeshjen, por ishte thelbësore për të marrë 3 pikët dhe ia dolëm”.

Milani më mirë larg se në San Siro: “Numrat dëshmojnë për gjithçka, është diçka e çuditshme.

Meqenëse nuk ka tifozë në shtëpi ose jashtë, nuk duhet të ndryshojë.

Sidoqoftë, mesatarja e pikëve është e rëndësishme, duam të kthehemi në Champions League dhe ky është qëllimi. Ne duhet të kapërcejmë kundërshtarët e fortë, tani le të mendojmë për Genova”.

Përjashtimi i Zlatan Ibrahimovic:

“Zlatan më tha që ai debatoi me gjyqtarin pa e ofenduar. Një nga fjalitë e tij në fund të diskutimit ishte: ty nuk të intereson se çfarë them unë fare?!

Sa keq, sepse loja më pas ndryshoi. Por lojtarët kanë treguar vendosmëri dhe vullnet për të fituar”.

E ardhmja e Fikayo Tomori: “Vullneti im dhe i zonës teknike është i qartë, Tomori po na jep kënaqësi dhe ka cilësi të shpejtësisë dhe daljes që na përmirësojnë.

Vullneti ynë është ta konfirmojmë atë. Duhen parë sigurisht edhe kushtet ekonomike, në një nivel teknik nuk ka diskutim. Mund të na japë kaq shumë edhe në të ardhmen”.

Kuota e pikëve të Ligës së Kampionëve: “75 mund të jetë mirë, por ne po e luajmë me ekipe që mund të fitojnë tetë nga nëntë ndeshje.

Ne nuk kemi pse të numërojmë. Ndoshta kemi menduar shumë për të ardhmen, duhet të përqendrohemi lojë për lojë në mënyrë që të arrijmë ndoshta 80 pikë, do të ishte e rëndësishme”.

Rinovimi i Gianluigi Donnarumma: “Do ta këshilloja Gigio të qëndronte, Milani është një klub i madh. Lojtarët tanë janë luftëtarë që nuk janë ende të suksesshëm, por që po punojnë për t’u bërë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu