Pioli “përkëdhel” të rinjtë por edhe i jep këshilla! “Ishin të lumtur, ja çfarë pres nga ata…”

Duke folur në Italia 1 në ndeshjen pas ndeshjes Milan-Monza, Stefano Pioli komentoi paraqitjen e djemve të tij:

“Një provë e rëndësishme dhe e vështirë, Monza luajti mirë dhe na vuri në vështirësi. Por ishte prova që ne donim sepse duhet t’i bëjmë gjërat shpejt: ne kemi 3 ndeshje në Europa League dhe duhet të luajmë këto lloj ndeshjesh!

“Vendosëm minuta në këmbë dhe nuk patëm lëndime. Tregues të mirë, të rinjtë ishin gati. Padyshim që ka gjëra për të përmirësuar”.

“Do të jetë një përgatitje e veçantë. Ne ende nuk i kemi rikuperuar dëmtimet e pjesës së fundit të sezonit të kaluar dhe disa sapo kanë ardhur. Të tjerë janë me kombëtaret. Nga data 10 do të jemi në gjendje të punojmë të gjithë. Do të kemi një javë për tu përgatitur për Shamrock”.

“Do të përballemi me një ekip që është i pari në renditje dhe është para nesh në përgatitje. Do të duhet të derdhim djersë për të kaluar”.

Për të rinjtë: “Nëse janë të mirë duhet të luajnë, kjo varet nga performanca e tyre. Sot ata ishin të lumtur, kemi nevojë për shumë lojtarë. Cilësitë janë, por ato duhet të demonstrohen me vazhdimësi dhe këmbëngulje. Sot ata bënë goditje të rëndësishme”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu