Pioli përgëzon Lille dhe nuk e bën dramë! “Ibrahimovic i acaruar? Nuk e kishte me mua”

Stefano Pioli u intervistua nga Sky Sport pas humbjes ndaj Lille dhe foli hapur për ekipin e tij, duke përgëzuar kundërshtarin.

Për disfatën: “Ne u përballëm me një ekip të fortë, e komplikuam jetën sonte. Nuk e filluam lojën keq, por nuk arritëm të ishim aq të rrezikshëm sa mendoja, sapo u kthyem prapa u dhamë atyre shumë hapësirë”

Për lojtarët: “Ne fillojmë përsëri duke vlerësuar performancën, gjërat pozitive dhe negative. Për sonte pas një kohe të gjatë do të duhet të analizojmë më shumë gjëra negative sesa pozitive, por me vetëdije të madhe për cilësitë tona”.

MILAN - Pioli: "Risultato un po' troppo severo, siamo stati sfortunati in  alcuni episodi"

Për kundërshtarin: “Ne nuk kemi nënvlerësuar asgjë, kemi bërë gabime, kjo po. Gjithashtu në të kaluarën kemi bërë disa, do të mësojmë nga kjo performancë.

Unë kam një ekip të ri, por të pjekur, ekipet e pjekura dinë të reagojnë menjëherë ndaj vështirësive”.

Rotacioni: “Mendova se ishte skuadra më e mirë për momentin, në pjesën e parë e mbajtëm fushën përtej penalltisë së shkaktuar. Precizioni teknik sot nuk ishte në një nivel të shkëlqyeshëm, atëherë loja u komplikua pak”.

Për ndryshimin me kundërshtarin: “Rezultati është pak i rëndë, ne gjithashtu patëm rastin e golit me Kessie për ta barazuar. Ata na ndëshkuan për pothuajse çdo gabim. Grupi është i vështirë, na presin tre lojëra të komplikuara, por ne do të përgatitemi për t’u përballur me ta”.

Milan-Lille, Pioli: "Ibrahimovic nervoso, ecco perché"

Për Ibrahimovic dhe daljen nga fusha: “Unë nuk e dëgjova atë që tha ai, por mendoj se ai nuk ishte i kënaqur me performancën e ekipit dhe të tij, ne jemi një grup i ri, do të përpiqemi të rritemi gjithashtu duke mësuar nga kjo humbje”.

“Unë jam në një nivel të lartë klubi, ambienti është kompakt, koheziv. Milanello është fantastike, ne kemi të gjitha kushtet për të bërë punën tonë në mënyrën më të mirë të mundshme, me të gjitha këto përbërës një trajner është në gjendje të japë më të mirën në punën e tij” .

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu