Stefano Pioli komenton humbjen, arbitrimin dhe Champions!

Stefano Pioli u intervistua nga Sky Sport pas ndeshjes së humbur në Olimpico.

“Kundërshtarët tanë ishin më të mirë në episodet e caktuara.

Në pjesën e parë kemi luajtur më mirë, kam pritur më shumë nga ekipi, ne kemi cilësitë teknike dhe fizike për të bërë më mirë.

Te 2-0 loja u bë shumë e komplikuar dhe shoh se si ai ndaj Calhanoglu mund të jetë një faull. Ai gjithashtu shkoi ta shihte përsëri te VAR, është e pamundur që nuk është e qartë se si Leiva godet Calhanoglu dhe jo topin.

Ne duhej të bënim më shumë, tani duhet të tregojmë se jemi të fortë dhe reagojnë menjëherë, kjo është një humbje e rëndë”.

“Ne vendosëm Lazion në zonën ku ata preferojnë, presim dhe fillojmë në kundërsulm. Në pjesën e parë kemi pasur raste kur nuk duheshin shumë për të shënuar.

Duke mos qenë në gjendje ta bënim këtë na tronditi pak, atëherë episodi i golit të dytë e bëri edhe më të ndërlikuar”.

Te goli i 1-0: “Në golin e parë ne ishim gjithashtu në gjendje të mirë, është një situatë që po na ndodh shpesh në ndeshjet e fundit.

Ne mund ta kishim mbyllur hapësirën shumë më herët, duhej të bënim diçka më shumë. Pastaj kemi luajtur ndeshjen.

Ka gabime, duhet të bëjmë më të mirën për ta përfunduar kampionatin në mënyrën më të mirë të mundshme. Episodi 2-0 e bëri ndeshjen edhe më të vështirë “.

Për Ibrahimovic: “Ne kemi nevojë për të gjithë, Zlatan ka qenë jashtë për shumë ndeshje dhe nuk na duhej fare. Ai duhet të jetë në dispozicion, ne do ta shohim në ditët e ardhshme.”

Në taktikat: “Ne e dinim që kurrë nuk duhet të kishim qëndruar 2 kundër 2 me Correa dhe Immobile, një shenjë parandaluese mungonte. Ne e dinim se po i ndërmerrnim këto rreziqe, duhej të ishim më të kujdesshëm”.

“Djemtë janë të zhgënjyer, ishte një lojë e rëndësishme. Nuk ishte një lojë e keqe, por ne duhet të bëjmë më shumë dhe të rikuperojmë menjëherë forcat”

Champions League: “Bëhet shumë e komplikuar, kundërshtarët vrapojnë, por ne jemi atje dhe nuk duhet të ndiejmë keqardhje për veten tonë”.

Në garat e ardhshme: “Ekipi është inteligjent dhe ka karakter, unë pres një reagim të rëndësishëm”.

Për humbjet ndaj Sassuolo dhe Lazio: “Dy humbje na kanë ndërprerë udhëtimin por ne jemi atje, po luftojmë kundër ekipeve të mëdha dhe kemi mundësinë të provojmë se edhe ne jemi”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu