Pioli mbron hapur Tatarusanun dhe këshillon lojtarët kuqezi në raport me portierin!

Debutimi i Ciprian Tatarusanu në Milan-Roma nuk ishte i mirë. Portieri rumun bëri një gabim serioz te barazimi 1-1 dhe në përgjithësi performanca e tij nuk ishte bindëse.

Sidoqoftë, Stefano Pioli synon ta fusë përsëri në Ligën e Evropës kundër Sparta Pragës. Në konferencën e sotme për shtyp, trajneri kuqezi nuk shprehu dyshime: “Fola me të, siç fola me shokët e tij të skuadrës. Kam besim tek ai dhe pjesa tjetër e ekipit.

Lojtarët duhet të ndihmohen dhe stimulohen, gjë që duhet ta bëjnë edhe me njëri-tjetrin”.

Tatarusanu gjithashtu në Milan-Sparta Prague do të ketë një shans të rëndësishëm për të provuar se Paolo Maldini dhe Frederic Massara nuk kishin gabim në zgjedhjen e tij.

Ish-portieri i Fiorentina, Nantes dhe Lyon do të duhet të jenë gati për ndeshjen në San Siro. Europa League është e rëndësishme për ekipin kuqezi dhe gabimet më të vogla mund të jenë të kushtueshme. Në Evropë, marzhi i gabimit është zvogëluar në krahasim me kampionatin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu