Pioli ka nevojë për vitaminën “D”, afron ribashkimi! Kushtet dhe detajet. Edhe Manchester Utd…

Arritën në huazim sezonin e kaluar dhe të dy bindën Milanin, edhe pse hapësirat nuk ishin edhe aq shumë të mëdha.

I referohemi Diogo Dalot dhe Brahim Diaz.

Klubi kuqezi – megjithatë – po përpiqet të konfirmojë të dy, duke negociuar përkatësisht me Manchester United dhe Real Madrid për të arritur një marrëveshje.

Për Stefano Pioli do të ishte e rëndësishme të kishte edhe dy lojtarë të cilët tashmë e njohin mjedisin dhe që kanë potencial të mëtejshëm të rritjes.

Ata janë të rinj dhe kanë hapësirë ​​për përmirësim. Sidomos sepse do të ishte sezoni i dytë në Serie A dhe faza e ambjentimit ka kaluar.

Sot La Gazzetta dello Sport shpjegon se për Brahim Diaz, Milani është në etapat e fundit, ndërsa për Dalot ka një hapje nga Manchester United.

Klubi kuqezi dhe Real Madrid kanë arritur një marrëveshje në parim për transferimin e playmaker spanjoll me formulën e huasë me të drejtën e blerjes të vendosur në 20 milion euro.

Detajet në lidhje me riblerjen në favor të blancos mbeten të përcaktohen.

Negociatat vazhdojnë shpejt dhe në një atmosferë bashkëpunimi maksimal. Marrëveshja duhet të arrihet brenda disa ditësh.

Brahim Diaz kohët e fundit deklaroi se ishte i lumtur te Milani dhe dje Perez pranoi se do të dëshironte që aventura e Diaz të ishte kuqezi dhe të mund të vazhdonte të shprehte talentin e tij, duke u hapur në mënyrë të efektshme për një qëndrim që do ta lejonte atë të kishte më shumë hapësirë ​​sesa do të kishte luajtur në Madrid.

Sa i përket Dalot, Manchester United tha se ishte e gatshme të shiste mbrojtësin portugez edhe një herë me formulën e huasë së thatë.

Kjo zgjidhje nuk ngroh shumë Paolo Maldini dhe Frederic Massara, të cilët do të dëshironin të drejtën e blerjes të përfshirë në operacion në mënyrë që të blinin kartonin për një shumë të paracaktuar në fund të sezonit.

Diogo ka bërë të ditur se ai do të donte të qëndronte me kuqezinjtë, por për momentin ka shumë distancë midis klubeve.

Diskutimet do të vazhdojnë në ditët e ardhshme, duke shpresuar se do të ketë akord.

Për Milanin, një alternativë për krahun e djathtë mund të jetë Alvaro Odriozola, mbrojtësi spanjoll i Real Madridit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu