“Pioli ka Milanin në dorë, duhet të luftojë kundër etiketave. Uljet dhe ngritjet ndodhin. Ibra…”

Gjatë intervistës së gjatë me Tuttomercatoweb.com, një nga komentuesit e Sky për Serinë A dhe Ligën e Kampionëve, Beppe Bergomi gjithashtu foli për Milanin duke filluar nga përshtypjet e tij për Zlatan Ibrahimovic në derbin e humbur 3-0 kundër Inter.

“E vendos atë në mesin e më të mirëve të Milanit së bashku me Hernandez. Ai bëri dy goditje me kokë dhe Handanovic bëri dy pritje të shkëlqyera.

Ibra ka nevojë për mbështetjen e ekipit, dje Milani pagoi ndikimin. Ka lojtarë që nuk e bëjnë. Ata janë mirë, shih Calhanoglu. Duhet ta lësh ta luajë, ai duhet të kthehet përsëri në ato nivele që jemi mësuar.

Kur më të mirët e tu nuk janë në nivel, edhe më të vlefshmit vuajnë këtë rënie.

E gjithë skuadra vuan, por është një moment. Në ndeshje ka ngritje dhe ulje, Milani duhet të dijë ta menaxhojë atë, ende mendoj se Ibra është themelor”.

“Kur gjërat shkojnë mirë, qëndrimin ndaj djemve, askush nuk e vuan. Ai duhet ta kuptojë momentin dhe t’i ndihmojë djemtë”.

Disa kritika për Piolin?

“Stefano e admiroj, ai është një mik. Ai e ka krijuar këtë marrëdhënie, por ka dhomën e zhveshjes në dorë.

Duhet të luftojë me etiketat, heqja e tyre në futboll nuk është kurrë e lehtë: Pioli është ai që në dekadën e fundit e ka sjellë Lazion në vendin e tretë.

Për të është e rëndësishme të mbajë qëndrueshmërin, ndeshja e gabuar është vetëm ajo ndaj Spezia”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu