Pioli: Ibra ka plotësisht të drejtë te arsyetimi i tij mbi energjitë! Por, jo gjithmonë ndodh si sot…

Trajneri Stefano Pioli foli me mikrofonët e Milan TV pas ndeshjes Milan-Hellas Verona 2-2.

Reagimi i ekipit ndaj episodeve negative: “Një reagim i shkëlqyeshëm i ekipit. Ne nuk jemi të kënaqur sepse kemi dashur të fitojmë, por nga pikëpamja mendore skuadra ka treguar se është rritur shumë.

Kemi ardhur nga një humbje, lodhja është aty dhe ndihet, patëm një reagim të shkëlqyeshëm të ekipit.

Ne pësuam dy gola poshtë për fajin tonë pa e kuptuar atë. Jo gjithmonë do të jemi kaq të pasaktë para portës por reagimi ishte nga një ekip i pjekur. Ne nuk jemi sipërfaqësorë, ne duam të jemi brenda situatave tona me vendosmëri”.

Milan-Verona 2-2: pagelle Ibra fa e disfà, Zaccagni da urlo - Eurosport

Ekipi dallohet: “E kotë të flasësh për lodhje, sepse ne kemi bërë një përpjekje kaq të rëndësishme për t’u kthyer në Evropë dhe ne e dimë se çfarë na pret përpara.

Një sezon konkurrues për një klub të rëndësishëm si Milani, kundërshtarët janë të fortë si në kampionat ashtu edhe në Evropë. Ekipi ka treguar edhe një herë se ata kanë b*le”.

Për golat nga topat joaktiv: “Ne vuajtëm pak, por është e qartë se është një fakt për tu marrë në konsideratë.

Duke luajtur aq shumë sa nuk mund të punojmë në situata të caktuara, është një mëkat të pësojmë kaq shumë gola në këto situata. Gjatë ndeshjeve ka shumë mundësi më të rrezikshme për ne”.

“Unë isha këtu, e dëgjova, ajo që tha Zlatan është e drejtë. Të luash kaq shumë është shumë shpenzuese për energjitë, këto do të jenë ndeshjet më të vështira.

Kundërshtarët si Udinese dhe Verona kanë pasur disa ditë, gjërat janë më të komplikuara dhe duhet të jemi të ekuilibruar kur komentojmë mbi performancën. Ne duam të përmirësojmë pozicionin e vitit të kaluar dhe gjithashtu duam të bëjmë mirë në Evropë”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu