Pioli i tërheq veshin Rebic pas kartonit të kuq! Trajneri i revoltuar me veprimin e tij

I intervistuar nga Milan TV pas ndeshjes, trajneri i Milanit, Stefano Pioli komentoi për kartonin e kuq të Rebic në fund të ndeshjes:

“Është një humbje që dëmton gjithçka. Performanca nuk ishte më e mira e mundshme, i kuqi për Rebic është situatë që nuk duhet të ndodhë sepse ne kemi paguar pa të në minutat e fundit dhe ndoshta ne do të paguajmë për të në ndeshjet e ardhshme për pezullimin.

Nga nesër në mëngjes mendojmë për ndeshjen tjetër me shumë vëmendje dhe bindje ”.

Katër humbje me ekipet e mëdha, lamtumirë kampionatit? “Asnjëherë nuk kemi menduar për Scudetto, por ne nuk donim humbje, të vjen keq që nuk ishim në gjendje të zgjasnim renditjen”.

A mund të bëhet diçka më shumë? “Lojë e ndërlikuar, por e ekuilibruar, episodi i golit vendosi ndeshjen edhe nëse më pas u përpoqëm ta kthenim atë në fund, por nuk ia dolëm”.

A mungon penalltia? “Në dinamikën kur një lojtar i merr kohën kundërshtarit dhe godet topin dhe pastaj goditet, shumicën e kohës e japin penallti. Nëse nuk e akordoi, kjo do të thotë se kishte ide të tjera”

Kush rikuperohet në ndeshjen tjetër? “Ende nuk e di, le të shpresojmë në ditët në vijim. Shpresojmë të rikuperojmë dikë ”.

Të sigurt për të ardhmen? “Të sigurt gjatë gjithë rrugëtimit tonë, për ato që ka treguar ekipi, për cilësitë teknike dhe të karakterit. Skuadra në një lojë të vështirë u përpoq ta rikthente atë në këmbë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu