Pioli i mërzitur nga rezultati, por jo nga paraqitja. “Pashë atë që prisja pas Atalanta-s”

Stefano Pioli foli për mikrofonët e MilanTv pas ndeshjes Inter-Milan 2-1. Trajneri kuqezi normalisht ishte i mërzitur nga eliminimi.

“Ne bëmë një paraqitje të mirë. Kam marrë përgjigjet që doja edhe nëse nuk mund të jemi të kënaqur me rezultatin. Ne e lëmë këtë lojë me bindje për të bërë mirë në të ardhmen. Ne kemi cilësi për të bërë mirë.”

Ekipi tregoi bujari?

“Bujaria nuk mungonte. Skuadra luajti ndeshjen me intensitetin që mungonte me Atalanta. Loja më pas u ndërlikua me episode të tilla si dëbimi i Zlatan por ekipi nuk u dorëzua dhe vazhdoi të luftojë”

Nga kjo humbje mund të merrni një shtytje të fortë?

“Ne kemi një shtytje të fortë. Ne humbasim Coppa Italia i cili ishte një qëllim i rëndësishëm, por ne jemi të përqendruar në ndeshjet e tjera të cilat janë edhe më të rëndësishme.

Ne duhet të vazhdojmë me intensitet dhe të luajmë siç e dimë. Kanë mbetur 4 muaj deri në fund të sezonit dhe ne duhet të vazhdojmë të punojmë ashtu siç jemi duke bërë, duke e ditur që faza e dytë do të jetë edhe më e vështirë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu