Pioli i mahnitur nga Milani: Ta nisësh 0-2 dhe të dëmtohet Kjaer… Çfarë djemsh kam!

Trajneri Stefano Pioli foli për mikrofonët e Milan TV në fund të Milan-Celtic. Trajneri kuqezi tregoi se si djemtë e tij reaguan pas 0-2

“Ky është një hap shumë i rëndësishëm përpara, një lojë që do të na japë ide interesante. Ne nuk iu qasëm garës keq por bëmë gabime që ndikuan. Ky është një mësim për ekipin që duhet të vazhdojë të besojë dhe të luajë. Vazhdonim të sulmonim dhe fituam edhe një herë me shumë cilësi dhe zemër. Këto dy karakteristika do të na çojnë shumë larg”.

“Ne sinqerisht nuk mendojmë për rekorde por mendojmë për rritje, por është ende një hap i madh përpara për të rikuperuar 2 gola. Dëshira për të rifilluar një ndeshje të rëndësishme me disa vështirësi, edhe për shkak të daljes së Kjaer, tregon se ekipi është një ekip i bashkuar dhe dëshiron të bëjë mirë “.

“Unë jam me fat që kam shumë zgjidhje në dispozicion, pavarësisht nga mungesat. Jam i lumtur që Hauge po tregon cilësitë e tij, mendoj se ai ende mund të rritet shumë.

Ai së fundmi na është bashkuar, ende ka disa vështirësi me gjuhën, disa pozicione në fushë për të janë ndoshta pak të çuditshme, por ai ende mund të rritet. Është mirë që të gjithë janë të gatshëm sepse do të kemi shumë ndeshje të rëndësishme”.

Për kualifikimin dhe Europa League: “Qëllimi ynë ishte të përpiqeshim të fitonim grupin, pasi të isha kualifikuar me një ndeshje të fundit do të më lejonte të bëja zgjedhje precize. Do të jetë një mundësi për ata që po luajnë më pak”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu