Pioli i kënaqur me reagimin, shpjegon pjesën e dytë dhe befasohet nga ajo që pa te Leao

Stefano Pioli foli për DAZN pas ndeshjes Milan-Torino 2-0 dhe komentoi disa aspekte.

Reagimi: “Duhet të them se nuk u habita, por prisja këtë përgjigje. Skuadra është e re, por e fortë. Ne luajtëm një nivel shumë të lartë në pjesën e parë, pastaj në pjesën e dytë ishte normale të menaxhonim dhe të vuanim pak. Jam shumë i kënaqur me performancën e djemve”.

Për Leao: “Ai është një sulmues, gjithashtu mund të luajë në të majtë, por e rëndësishme është që ai të vazhdojë të ketë intensitet. Ishte brenda lojës, duhet të rritet por të mos harrojmë se është një djalë i ri”.

Për dëmtimet: “Ne ende nuk dimë asgjë për Diaz dhe Tonali. Unë shpresoj se ato nuk janë një gjë e gjatë. Absolutisht nuk mendoj se Leao ishte një karton i verdhë, unë kurrë nuk kam parë një karton të verdhë në mes të fushës… Ishte e çuditshme ndaj protestova”.

Për Kessie: “Franck po bëhet një lojtar që bën mirë në të gjitha fazat, ai na jep shumë gjëra. Është në rritje të vazhdueshme dhe të qartë. Është një forcë e ekipit, e tregon fusha.

Ai gjithmonë ka një mentalitet shumë pozitiv, është i pari që ndihmon. Në fushë këto janë sjellje shumë të rëndësishme sidomos për një ekip të ri si yni që ka nevojë për siguri”.

Kë do mbështesni nesër, Romën apo Interin? “Sot kemi dashur të luajmë mirë dhe ta fitojmë ndeshjen. Do të stërvitemi në mëngjes dhe më pas do të shijojmë lojën. Na pëlqen të shohim ndeshje të mira, ato janë skuadra që luajnë mirë me lojtarë cilësorë dhe dy trajnerë të shkëlqyeshëm.

Kjo nuk është koha për të parë renditjen. Në futboll thjesht duhet të mendosh për ndeshjen tjetër. Tani jemi përsëri në fushë të martën dhe pastaj do të drejtohemi përsëri në kampionat”.

Për Ibrahimovic: “Ne e kaluam javën me një orar të qartë, ai e pranoi atë. Nëse dje ai do të kishte kaluar testin e fundit do të ishte në dispozicion për një pjesë të vogël. Tani ai duhet të gjejë një gjendje të mirë fizike dhe atletike, ne duhet të kuptojmë se si ta menaxhojmë atë.

Si gjithmonë, ai është shumë i dobishëm dhe bashkëpunues, ne do të gjejmë zgjidhjen më të mirë.

Zlatan është shumë i fortë në gjithçka që bën, ai është një stimul i madh për të gjithë për thellësinë njerëzore që ka vënë në dispozicion të ekipit. Shpresojmë ta gjejë sa më shpejt të jetë e mundur në gjendjen më të mirë të mundshme”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu