Pioli humbet edhe Kalulu, dëmtimi i tij pas përplasjes me Hateboer. Dalin kontrollet mjekësore

Jo vetëm performanca e keqe dhe rezultati i turpshëm! Milan-Atalanta 0-3 la ekipin kuqezi me një tjetër lojtar të dëmtuar: Pierre Kalulu.

Mbrojtësit francez iu desh të linte fushën me barelë në minutën e 56-të të ndeshjes në San Siro. Ai pësoi një goditje të fortë (përplasje me Hateboer), u përpoq të shtrëngonte dhëmbët, por më pas u desh të hiqte dorë dhe të kërkonte zëvendësim.

Infortunio Kalulu: le condizioni del difensore francese | PM News

Padyshim që Stefano Pioli shpreson se nuk është asgjë serioze, në mënyrë që të mos detyrohet të heqë dorë edhe një herë nga një lojtar për shkak të dëmtimit.

Pas kontrolleve të kryera sot, doli se është një traumë e muskujve të zhdrejtë të barkut. Për të kuptuar kohën e rikuperimit duhet pritur disa ditë.

Sidoqoftë, për derbin e Coppa Italia kundër Inter Milan, Alessio Romagnoli do të kthehet në qendër të mbrojtjes.

Milan-Atalanta - Le pagelle di Tiziano Crudeli

Kapiteni mungoi për shkak të skualifikimit kundër Atalanta. Dhe Pioli gjithashtu ka në dispozicion afrimin e fundit Fikayo Tomori, si dhe Mateo Musacchio.

Për të kuptuar nëse Simon Kjaer do të lihet të pushojë të martën, duke qenë se ai nuk luan në gjendje të përsosur fizike për shkak të disa problemeve me shpinën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu