Pioli është bindur, ky futbollist i Milanit nuk do të lëvizë pa ofertat e parefuzueshme!

Një performancë super pozitive kundër Shamrok Rovers (por edhe në miqësoret përpara nisjes së sezonit) dhe lavdërimet pasuese nga shtypi italian janë një ide se si sezoni i Davide Calabria mund të ndryshojë te Milani dhe dje, në konferencën për shtyp, erdhi edhe konfirmimi i trajnerit Stefano Pioli, i cili përmendi fjalë të rëndësishme për rritjen e mbrojtësit.

“Calabria po i jep vazhdimësi shfaqjeve të mira të fundit të sezonit të kaluar: nga pikëpamja mendore ai ka bërë një hap të rëndësishëm përpara, po bën mirë në fushë, është rritur dhe duhet të vazhdojë kështu” nënvizoi Pioli në konferencën për shtyp.

CM: Milan boss Pioli ready to trust a rejuvenated Calabria - his sale now  seems unlikely

Një konfirmim i papritur për lojtarin e rritur te Milani dhe që përpara disa kohësh ndryshoi edhe agjent duke lënë për të menduar se divorci me “Djallin” ishte i pashmangshëm (e kërkonin në Spanjë sidomos).

Calabria gjithmonë ka punuar shumë, ka qenë gjithmonë i pranishëm dhe sot, lamtumira e tij në këtë merkato nuk është më në axhendë.

Milan: Pioli elogia Calabria | Calcio Style - Notizie e news calcio

Sigurisht, në një treg pa fonde, askush nuk mund të konsiderohet me të vërtetë i pa transferueshëm dhe, përballë ofertave të mira, për një lojtar mbi të cilin Milani mund të bëjë një fitim të pastër kapitali, asgjë nuk është 100% e vendosur.

Sidoqoftë, fleksibiliteti i tij (ai mund të luajë si djathtas dhe majtas si zëvendës Theo Hernandez) dhe qëndrueshmëria e shfaqjeve të tij po zhvendosin ekuilibrin e tregut drejt një rikonfirmimi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu