Pioli emocionohet: Nuk dyshoja kurrë te djemtë e mi sepse i njoh! Ibra i zemëruar, por mua më befasoi. Objektivi? Tani…

Stefano Pioli foli sonte në konferencën për shtyp pas ndeshjes në Firence dhe fitores 3-2 e ardhur me përmbysje…

“Isha i sigurt që do të reagonim pas eliminimit, i njoh lojtarët e mi dhe dëshirën që ata kanë për të demonstruar cilësitë e tyre. Ne dolëm me kokën lart, por ishte një zhgënjim, ne donim të vazhdonim. Sa herë që u përplasëm, lojtarët treguan dëshirën për të reaguar”

A jeni i kënaqur me përgjigjen e atyre që kanë luajtur më pak?

“Ne trajnerët jemi gjithmonë të lumtur kur ata që luajnë më pak janë të gatshëm, por duhet të jetë normale. Këtë vit, megjithatë, të gjithë lojtarët kanë luajtur shumë ndeshje”

A ka pasur shumë pak diskutime për sa kohë Bennacer mungonte?

“Ne kaluam periudha të vështira, veçanërisht për shkak të numrit të mungesave. Unë jam i lumtur me kthimin e Zlatan, Isma, shpresoj që pushimi të na ndihmojë të rimëkëmben disa lojtarë të tjerë”

A jeni ende duke luftuar për Scudetto?

“Milani do të duhet të përpiqet të fitojë të gjitha ndeshjet, atëherë do të shohim”.

Sot Ibra gjithashtu mund të shënonte dy gola…

“Ai zemërohet kur nuk arrin t’i finalizojë këto mundësi. Unë nuk mendoja se ai mund të luante të gjithë ndeshjen, kthimi i tij është shumë i rëndësishëm, shpresoj që ai mund të rikuperojë gjendjen më të mirë sa më shpejt të jetë e mundur”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu